Filtry przepływowe służą do skutecznego oczyszczania wody wykorzystywanej dla celów użytkowych. Umiejscawiane są w miejscach, w których istnieje potrzeba wzmacniania jej walorów jakościowych tuż przed bezpośrednim pobraniem. Stosuje się je w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, gdzie występuje konieczność przefiltrowania płynu w trakcie jej bezpośredniego poboru. Do oczyszczania wody tym sposobem stosuje się bezpieczne systemy filtrujące, które instaluje się bezpośrednio do armatury kuchennej i łazienkowej.
Filtry przepływowe i ich przeznaczenie użytkowe
Ważnym elementem układu jest wkład filtrujący w formie nakładki lub ergonomicznej butli, podwieszanej do systemu w wybranym przez użytkownika miejscu. Woda oczyszczana w ten sposób staje się zdatna do picia, gotowania, przygotowywania potraw czy mycia półproduktów. Przystosowana do spożycia ciecz pitna może posłużyć także do stworzenia ulubionych koktajli, zup oraz dowolnych celów kulinarnych. Układ filtrujący w postaci filtrów przepływowych ulepsza jakość wody, eliminując z niej wszelkiego rodzaju resztki, które mogłyby wpłynąć na jej rzeczywisty stan. Przepływowe filtry redukują obecność kamienia, rdzy a także elementów mechanicznych, które mają zdolność przedostawać do produktu czerpanego z sieci wodociągowej bez zastosowania izolacji.
Rodzaje filtrów przepływowych do użytku prywatnego
Niektóre rodzaje filtrów niwelują ryzyko związane z obecnością niedostatecznie izolowanych szamb. Tak jest w przypadku zastosowania produktów wykorzystujących warstwy azotanowe, które nadają się do wychwytywania metali ciężkich i innych pierwiastków mogących przyczynić się do zmniejszenia jakości wody. Filtry przepływowe, w zależności od ich rodzaju, pozwalają na czas użytkowania liczony w kilkunastu miesiącach. W zależności od rodzaju filtra wyróżnia się m.in:
- filtry węglowe,
- filtry polipropylenowe,
- filtry żywiczne,
- filtry azotanowe,
- i inne.
W zależności od typu produkty stosuje się do różnych instalacji wodnych zainstalowanych w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym. Oczyszczanie za pomocą filtrów polega na zatrzymywaniu przez poszczególne warstwy zanieczyszczeń, a następnie izolację kolejnych czynników mających wpływ na jakość pobieranej wody. Pozwala to na korzystanie z domowego ujęcia wody, bez konieczności stosowania do celów użytkowych wody butelkowanej.
Sposób działania filtracji przepływowej. Separacja cząstek i poprawa jakości wody
System separuje cząstki mechaniczne, takie jak piach i rdzę, wpływając na realną poprawę uzyskiwanej cieczy z kranu. Zasada działania filtrów nie sprawia trudności użytkowych nawet niezaawansowanym użytkownikom. Można je stosować zarówno do oczyszczania cieczy o zimnej, jak i tych cechujących się podwyższoną temperaturą. Sposób regulacji filtrów jest zależny od rodzaju zastosowanego systemu. Najczęściej polega on na korekcji położenia wkładu zgodnie z instrukcją przedstawioną przez producenta systemu. Filtr przepływowy oprócz oczyszczania wody ze składników mechanicznych jest w stanie poprawić jej walory smakowe. Dobrej jakości produkty znajdują się na stronie: https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.